Tomatensoep met zoete aardappel
Maak vanavond nog deze lekkere tomatensoep met zoete aardappel. Een verrukkelijke en bijzondere maaltijdsoep met een feestelijke garnering.
25 min
Ingrediënten voor 4 personen
- 400 g rode zoete aardappels, gewassen en in blokjes van 2 cm
- 2 el olie
- 2 uien à 80 g, fijngehakt
- 80 g wortelen, in blokjes van 1 cm
- 1 el fijngehakte knoflook (2 grote teentjes)
- 1 el geraspte verse gember
- 1 chilipeper, ontzaad en fijngehakt (of 2 el gedroogde chilipeper)
- ½ tl komijnpoeder
- 500 ml water
- 300 ml kokosmelk in blik
- 2 Knorr Bouillonketeltje Groenten
- 200 g tomaten, in blokjes van 1 cm
- 4 sneetjes zuurdesembrood
- 250 ml Griekse yoghurt
- 50 g pompoenpitten
- 2 takjes koriander, fijngehakt
- 1 limoen, in vieren
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor op 200 °C. Meng de zoete aardappel en de olie in een ovenschaal en rooster in de oven gedurende 20-30 minuten tot ze zacht en goudbruin zijn.
- Zet ondertussen een braadpan op het fornuis en voeg wat olie toe, bak de ui en de wortelblokjes 2 minuten. Voeg de gehakte knoflook, gember, chili en komijn toe en verwarm ongeveer 1 minuut om de smaken vrij te maken.
- Voeg de zoete aardappel en de tomaten toe aan de pan en blus met water en kokosmelk. Roer de Knorr Bouillonketeltjes Groenten erdoor en breng aan de kook. Laat 10 minuten sudderen.
- Pureer de soep met 200 ml van de yoghurt met een staafmixer. Verdeel de soep over de borden en garneer met rest van de yoghurt, wat pompoenpitten en de koriander. Geef er de rest van de pompoenpitten en de citroenparten apart bij.
Tip
Bestrijk sneetjes zuurdesem of volkorenbrood met een doorgesneden teen knoflook voor een extra lekkere smaak en serveer bij de soep.
Andere Solo-leden over dit recept (0)
Hoeveel sterren geef jij dit recept?