Geroosterde reefilet, kastanjes, knolselder en maïs, jus van wild met boschampignons (ratatouille van seizoengroenten)

Gepost door

  1. Recept
  2. Reacties (6)
  1. Geroosterde reefilet, kastanjes, knolselder en maïs, jus van wild met boschampignons (ratatouille van seizoengroenten)

    Ingrediënten - voor
    4
    personen

    1. 600 g reefilet
    2. 1 kleine knolselder
    3. 1 maïskolf
    4. 200 g gemengde boschampignons
    5. 16 gepelde kastanjes
    6. 1 l wildjus of vleesjus
    7. 3 blaadjes laurier
    8. 2 takjes tijm
    9. 1 kruidnagel
    10. 4 jeneverbessen
    11. 20 cl rode wijn
    12. 2 sjalotten
    13. 50 g spekreepjes
    14. solo

    Bereidingswijze

    1. Maak de boschampignons schoon met een borsteltje om zand en vuil te verwijderen.
    2. Schil de knolselder en snijd hem in kleine blokjes.
    3. Snijd de maïskorrels van de kolf.
    4. Snipper de sjalotten fijn en laat ze aanstoven met de spekreepjes, blus met de rode wijn en voeg er de wildjus aan toe. Laat alles zacht inkoken met de laurier, tijm, kruidnagel en jeneverbes. Zeef de saus en houd apart.
    5. Laat de knolselder en maïs aanstoven in een weinig Solo. Voeg er de kastanjes en de boschampignons aan toe wanneer de knolselder beetgaar is.
    6. Braad de reefilets aan in de Solo en gaar ze verder in een voorverwarmde oven op 180°C. De braadtijd is afhankelijk van de grootte van het stuk vlees maar reken 2 tot 3 minuten per cm dikte. Ree mag je tussen saignant en à point serveren.
    7. Werk de jus door de groentjes en schik ze op de borden. Snijd de reefilet in plakjes en schik ze erbij. Eenvoudig, zeer herfstig en overheerlijk met een stevige bourgogne!

    Rating: 2,5/5 (6 stemmen)
    8413 keer bekeken
    111 keer bewaard

Reacties (6)

  • Solo

    Gepost door - 24/12/10 om 09u43

    Kastanjes koken en pellen duurt wel eventjes. Je kan ze kant en klaar gekookt en gepeld kopen in de supermarkt. Succes !

  • lutselus

    Gepost door - 14/12/10 om 13u21

    Ik heb nog nooit kastanjes klaargemaakt: pellen en dan gewoon stoven tot ze gaar zijn? Speciale tips?